O nás

Pilsen Maker Faire má na svědomí MAKE MORE. Iniciativa několika nadšenců, kteří se rozhodli systematicky podporovat maker hnutí v České republice.

„Spoluorganizovali jsme Maker Faire Prague a tam jsme si ověřili, že kutilský spirit, energie tvořit a vymýšlet je nám, Čechům stále vlastní. Proto jsme se rozhodli tuhle vlastnost aktivně podporovat. Krom samotného Maker Faire organizujeme další projekty jak pro makery, tak pro lidi, kteří ještě netuší, že se makery mohou jednoduše stát.“

 

Maker Faire je celosvětová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Maker Faire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt. Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet.

Maker Faire vznikl v roce 2006 v San Francisku Bay Area jako projekt redaktorů časopisu Make: Stala se významnou celosvětovou sítí vlajkových i nezávislých akcí. Zjistěte více o historii Maker Faire, nebo o Maker hnutí.