O víkendu proběhl po ročním zpoždění způsobeným epidemickým opatřením už druhý ročník plzeňského Maker Faire – a stálo to za to. Máme velkou radost, že jsme opět viděli známé makerské tváře, ale také z toho, kolik nových jsme poznali!

Na letošní plzeňský Maker Faire dorazilo během víkendu neskutečných 2 000 návštěvníků a fanoušků vynálezů, kutilských projektů a inovací. Celým festivalem nás provázela inspirativní a přátelská atmosféra v kulisách industriálního prostoru DEPO2015.

Děti a rodiče si tak mohli prohlédnout technologické vychytávky jako inovativní 3D tisk, zúčastnit se workshopu pájení nebo si sestavit a vystřelit vlastní funkční raketu. Ke vzdělávacím aktivitám přispěla i science show od plzeňské Techmanie, k pobavení a vybití energie pak zase obrovské křeččí kolo od propane-punkového cirkusu MansterVille. 

Své výtvory ukázali také plzeňští makeři – nepřehlédnutelná byla například přednáška o sestavování motokola se 4-taktním motorem nebo obnovení tradice Glass Gildingu, tedy tradiční techniky umění zlatého písma na sklo. 

Chtěli bychom poděkovat všem skvělým návštěvníkům za super atmosféru i přes některá protiepidemická opatření, všem makerům, kteří měli odvahu ukázat své projekty a také všem partnerům – Plzeňskému kraji, Městu Plzeň, Městské části Plzeň 3 a především DEPO2015 – bez nichž by totiž tato skvělá akce nemohla vůbec vzniknout. 

A pokud byste se chtěli ukázat na Maker Faire příští rok se svým projektem i vy, případně pokud znáte nějakého makera, který by nám rozhodně neměl chybět, dejte nám vědět skrze tento krátký dotazník.

Další Maker Faires v České Republice nás čekají už na podzim, kdy zavítáme do známých i nových míst! Více info brzy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: