Vážení návštěvníci,

bohužel situace ohledně koronaviru je velmi vážná a zdraví je na prvním místě, proto nám nezbývá než sáhnout k opatření, které v současné chvíli podstupují z nařízení vlády všechny festivaly a veřejné akce – termín jarního Maker Faire Plzeň posunout.

nový termín je 17.-18. října 2020

Máme ale velkou radost, že se nám přihlášky na druhý ročník sešly v hojném počtu, a tak bychom Vám chtěli představit některé z těchto ojedinělých projektů a makerů, na které se můžete těšit. Letos jsme totiž zamýšleli ještě lépe využít venkovních prostor pro interaktivní instalace a celkově festival zpestřit.

MansterVille

Vojtěch Štulc je průkopník vlastního uměleckého žánru Propane-Punk! Ve své tvorbě spojuje životní zkušenosti z mezinárodního uměleckého prostředí do jedinečné formy, která zatím v ČR nemá obdoby. Od malička se věnuje všem formám divadla, herectví na DAMU také vystudoval. V letech 2013 až 2015 s týmem vytvořil a poté spálil tři velkoformátové instalace na festivalu Burning Man v USA. Založil kreativní spolek Inspirokracie, propojující umělce a odborníky. A právě s tímto kolektivem již déle než čtyři roky rozvíjí projekt MansterVille, který přiveze i na Maker Faire Plzeň! Jedná se o ohnivý lunapark okolo obřího křeččího kola zvaného MansterWheel, které si můžete sami vyzkoušet, stejně jako několik dalších interaktivních inastalací.

MansterWheel

Glass Gilding

Alžběta Bety Vachelová, plzeňská rodačka, je samouk v oblasti kaligrafie a písmomalířství a na Maker Faire Plzeň nám představí tradiční techniku zlacení skla neboli Glass Gilding, které se hojně využívalo začátkem minulého století pro výzdobu výloh. Jejím cílem je osvěta veřejných ploch touto tradiční technikou, která již doslova vymizela z měst a byla nahrazena vynilovými polepy. Bety přiveze na Maker Faire velkoformátové sklo s předkreslenými konturami, které bude připraveno na aplikaci zlatých plátků. K dispozici budou veškeré pomůcky k této technice a každý návštěvník bude mít možnost si zlatý plátek na sklo položit a být tak součástí výsledného společného díla.

Glass Gilding

Elektronické wearables xx0x

xx0x je brněnský projekt Václava Macha, zaměřený zj. na originální svítící naušnice na dálkové ovládání a hodinky ukazující čas „lidskou řečí“. Vašek je absolventem aplikované informatiky na MUNI a audiovizuální tvorby na JAMU a na základě různého bastlení stavebnic chtěl vytvořit něco vlastního, co bude technologickým a zároveň designovým kouskem. Na Maker Faire Plzeň doveze nejen tyto originální předměty ale i další vychytávky, na kterých momentálně pracuje. Navíc se s ním budete moci zapojit do workshopu pájení. 

xx0x

Prohlédněte si další projekty zde!

Nezapomeňte nás sledovat na ostatních dostupných kanálech 👨‍👩‍👦‍👦

Oficiální facebooková stránka

Děkujeme a těšíme se na Vás 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: