O víkendu se konal vůbec první regionální festival novodobých kutilů, na kterém se představilo přes 40 lokálních projektů v DEPO2015. Máme obrovskou radost, že se nám společně s vámi a makery povedlo vytvořit tak skvělou inspirativní atmosféru. Přišlo vás neskutečných 2 500! Celý Maker Faire navíc slavnostně zahájila radní Plzeňského kraje Radka Trylčová.

Děkujeme vám!

 

“První ročník Maker Faire potvrdil, že Plzeňský kraj je opravdu plný šikovných a kreativních lidí. Už se moc těším na následující ročníky a další nové vystavovatele,” vzkázal Martin Baxa, primátor města Plzně, který se na akci přišel podívat.

 

Témata ekologie i vzdělávání

Návštěvníci během festivalu neobjevovali pouze technologické vychytávky, velká část projektů byla totiž spojená s aktuálními tématy ekologie, recyklace a udržitelnosti (ZuBylinka, Atelier Vetengl, Elektrostatický separátor plastů). Maker Faire dal prostor i vzdělávacím platformám jako je projekt PyLadies, který učí ženy programování nebo třeba interaktivní science show studenta plzeňského gymnázia, která sklidila úspěch jak u dětí, tak rodičů.

Potvrdilo se také, že trend otevřených neboli sdílených dílen se neustále rozšiřuje a nabízí vyžití pro dospělé, ale i pro děti (Zašitá dílna, Školní dílny, Otevřená technická dílna). Proto byla součástí festivalu také konference Asociace otevřených dílen, kde se sešli po třech zástupci jak těch českých tak i německých, aby sdíleli své know-how v této oblasti a rozvíjeli vzájemnou spolupráci.

Kdo všechno vystavoval se dozvíte ZDE

 

Co pro Vás dál připravujeme?

🔴 22. – 23. června 2019 – druhý ročník Maker Faire Prague na Výstavišti Praha Holešovice

🔴 19. – 20. října 2019 – Maker Faire Brno na Brněnském výstavišti

 

Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným!

Doufáme, že se vám první festival kutilů líbil a pokud máte podněty na zlepšení nebo pochvalu, sem s nimi: http://bit.ly/PMMF_dotaznik

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: